Close

FAQ

Jak wybrać odpowiednią brykieciarkę?

  • Brykietowanie suchych trocin do spalania
    1. Do małej stolarni 1-10 pracowników, praca 8-10 godz./doba ,produkcja trocin od 1 do 6 m3  na zmianę , wszystkie rodzaje trocin.
    2. Do większej stolarni 5 i więcej pracowników, praca na więcej zmian, produkcja trocin ponad 6 m3, wszystkie rodzaje trocin.
    3. Pochodzenia roślinnego
    4. Rozdrobniony papier kartony, tektura, makulatura, gazety, resztki dokumentów .
  • Brykietowanie większych ilości suchych trocin
    1. Posiadam duże ilości trocin
    2. Moja produkcja większa niż 35m3 na zmianę.
  • Brykietowanie dużych ilości suchych trocin
    1. Do lepszego wykorzystania transportu i składowania brykietu.
  • Brykietowanie wiórów metali i metali nieżelaznych
    1. Brykietowanie wiórów stalowych z obrabiarek
    2. Brykietowanie zmielonych opon samochodowych

Co ile godzin jest potrzeba wymiany tulei formującej brykiet?

Pod wpływem wysokiej temperatury oraz w zależności od tworzywa materiału, części brykieciarek mogą ulegać zużyciu, przy czym będą wymagały wymiany poszczególnego elementu. Tuleje formujące mogą wymagać wymiany już po 2000, a niekiedy dopiero po 20 000 godzinach pracy. 
 

Co wyróżnia brykiet wytworzony za pomocą naszej brykieciarki?

W przypadku naszych brykieciarek uzyskiwany produkt cechuje jego twardość oraz jakość, która jest szczególnie widoczna podczas procesu spalania materiału. Nasz brykiet wyróżnia również uniwersalność, która przejawia się w szerokim spektrum zastosowań. 
 

Jaka jest wydajność brykieciarki?

Maszyny zaprojektowane zostały w ten sposób, aby zdolne były pracować przez długi czas, co pozwala na produkcję znacznej ilości brykietu w stosunkowo krótkim czasie. Wydajność naszych brykieciarek mieści się w zakresie od 20 do 450 kilogramów na godzinę.  
 

Ile czasu można przechowywać brykiet?

W tym przypadku istotna jest nie tylko zdatność surowca. Brykiet będzie nadawał się do użytku nawet po kilku latach od jego zakupu, pod warunkiem, że będzie on odpowiednio przechowywany, w tym przede wszystkim chroniony przed wpływem wilgoci.  
 

Jakie surowce mogę brykietować?

Najczęściej poddawanym obróbce surowcem jest drewno. Wyznacznikiem, którym kierować się można przy wyborze materiału, jest wilgotność, która nie powinna przekraczać 15%, a także sypkość materiału. Jeśli surowiec jest zbyt duży, przed brykietowaniem należy poddać go procesowi rozdrabniania. 
 

Jak mam zmierzyć wilgotność surowca?

Wilgotność jest bardzo istotnym czynnikiem danego materiału, jeśli chcemy poddać go pracy brykieciarki. Aby zmierzyć, czy surowiec nadaje się do obróbki, można wykonać to za pomocą wilgotnościomierza. Wartość ta z kolei nie powinna wynosić powyżej 15%. 
 

Czy do brykietowania potrzebne są dodatkowe kleje, lepiszcza?

Powstały w wyniku obróbki brykiet jest ściśle upakowanym produktem. To dlatego też proces brykietowania nie wymaga użycia żadnych dodatkowych preparatów, takich jak kleje bądź lepiszcza – ich stosowanie w tym przypadku uważane jest za zupełnie zbędne.  
 

Czy można brykietować trociny?

Brykiet to naturalny oraz ekologiczny rodzaj paliwa opałowego. Trociny, czyli cienkie, drewniane wióry, są jednym z kilku materiałów, które idealnie nadadzą się do brykietowania. Ich drobna i lekka forma bardzo dobrze sprawdzą się w procesach obróbki.