Close

BrikStar MAGNUM 300

Brykieciarka BrikStar MAGNUM powstała w naszym zakładzie dzięki 25-to letnim doświadczeniu i prośbach naszych klientów na czeskie brykieciarki które robią brykiet o kształcie kostki. Urządzenie przeznaczone jest do pracy jak jedno tak do wielozmianowej.

Brykieciarki BrikStar MAGNUM charakteryzują się kompaktową konstrukcją nowoczesnym i niezawodnym sterowaniem układu elektrycznego i hydraulicznego czego efektem jest wysokiej jakości brykiet i brykieciarka która może pracować bez przerwy. Pełny automat, który jest w standardzie zapewnia pracę tylko gdy w zasobniku znajduje się materiał.

Tuleja formująca brykiet ma długość 700mm i jest chłodzona przez co jakość i twardość brykietu przy takiej wielkości samego brykietu jest na najwyższym poziomie do tego również po wyjściu brykietu z tulei jest on dodatkowo podtrzymywany przez specjalny tłumik drgań o długości 1,5 m co zapewnia jeszcze lepsze utwardzenia brykietu. Konstrukcja brykieciarki wykonana jest z wzmocnionych profili zamkniętych które są przystosowane do zamontowania nad brykieciarką zestawu filtrów dużej wydajności .


Materiały do brykietowania bez użycia spoiw

Materiał do brykietowania powinny spełniać warunki: 8-10% wilgoci frakcja do 15 mm, a gęstość większą niż 70 kg/m3

 • Trociny, wióry i pyły z większości rodzajów drewna i niektórych lasów tropikalnych
 • Rzepak i słomy zbóż, rozdrobnione rośliny energetyczne, łodygi lnu i konopi
 • Odpady z nasion ścieków, mak
 • Rozdrobniony papier, papier, pył
 • Pył tekstylny i krótkie włókna
 • Odpady przemysłowe lub pyły z odciągów i filtrów
 • Poliuretan i niektóre rodzaje tworzyw kompozytowych

Inne materiały można również brykietować ale w tym celu należy dostarczyć próbkę takiego materiału do naszej firmy w celu wykonania bezpłatnej próbki.

Właściwości brykietu

Brykiet ma kształt kostki o wymiarach 135x65x80 – 100 mm i wartości opałowej 15-19 MJ/kg i może być spalany w różnego rodzaju kotłach piecach spalarniach, a przede wszystkim w kominkach. Prostokątny kształt brykietu pozwala na bardzo dokładne układanie na palecie jak również na magazynie czy w domu nie pozostawia żadnej pustej przestrzeni pomiędzy sobą. Brykiety standardowo są pakowane w worki foliowe lub papierowe po 10 kg (10 szt w opakowaniu jeden brykiet około 1 kg).

Brykietowanie zmniejsza objętość do 8x, tańszy transport, tańsze magazynowanie.

Wyposażenie standardowe

 • Brykiety transportowany na stół do pakowania
 • Czujnik poziomu minimalnego poziomu w zasobniku.
 • Drzwi inspekcyjne
 • Chłodnica oleju
 • Chłodzone matryce klimatyzatorem przemysłowym z możliwością elektronicznej regulacji temperatury tulei.

Główne zalety brykieciarki BrikStar MAGNUM

 • Utwardzone masywne nogi z zamkniętych profili.
 • Brykietów w kształcie kostki, chłodzenia tulei wodą.
 • Tani koszt instalacji redukcja zapylenie.
 • Bezpośrednie połączenie z systemem filtrów.
 • Komputerowe sterowanie dawką materiału.
 • Automatyczna regulacja długości i jakości brykietów.
 • Adaptacja do zmian jakości materiału.
 • Ruchomy i regulowany rotor w zasobniku z niezależnym napędem.
 • Niskie zużycie energii elektrycznej, wysokiej jakości brykiet.
 • Możliwość pracy bez nadzoru.
 • Kompleksowa dostawa, szybka obsługa.
 • Przystosowany do pracy z linią suszącą (suszarnią) BRISUR.

Cicha praca Prasy

Cichą prace brykieciarki stosuje się przy produkcji sterylnej i w szczególnych sytuacjach.Powszechnie wiadomo, że długotrwałe narażenie na hałas zwiększa nadmierne zmęczenie pracowników i może być pośrednią przyczyną słabej produkcji i wypadków związanych z pracą.

Zakłady które posiadają większą ilość obrabiarek do drewna mają dopuszczalne poziomy hałasu i nie mogą przekroczyć 85 dB. W związku z tym wyszliśmy Ci naprzeciw i oferujemy brykieciarkę CSD o cichej pracy która nie przekracza hałasu ponad 70dB

vedeni-briket

Transport brykietu

Transport brykietów z brykieciarki do opakowania zbiorczego odbywa się przez kolana łuki z tworzywa o podwyższonej grubości i twardości łuki te można przedłużyć odcinkami prostymi nawet do 15 metrów.

vedeni-briket-magnum

Transport brykietów BrikStar MAGNUM

Transport brykietów do opakowania zbiorczego odbywa się poprzez odpowiedni profil dostarczany wraz z brykieciarką na odległość około 2 metrów,na życzenie odległość ta może zostać zwiększona.

cidlo-min

Czujnik minimalnego poziom materiału w zasobniku do BrikStar Ek i BrikStar CS

Brykieciarki BrikStar i BrikStar MAGNUM wyposażone są standartowo w czujniki niskiego poziomu materiału a do brykieciarek CS i EK można dokupić dodatkowo jako opcja.

Po opróżnieniu zasobnika do poziomu czujnika brykieciarka automatycznie zostanie wyłączona i po ponownym napełnieniu materiałem brykieciarka automatycznie się włączy.

cidlo-max

Czujnik maksymalnego poziomu materiału

Czujnik maksymalnego poziomu materiału sygnalizuje operatora i informuje o pełnym zasobniku nie wpływa to w żaden sposób na prace brykieciarki.

olej

Chłodnica oleju do ciągłej pracy brykieciarek BrikStar 30, 50, 70

Żywotność poszczególnych elementów hydraulicznych jest bardzo zależna od temperatury samego oleju. Temperatura nie powinna przekraczać 70 °C. Brykieciarki BrikStar 30, 50 i 70 mogą pracować bezpiecznie przez 8 godzin bez chłodnicy oleju. W przypadku dłuższej pracy należy dodatkowo zakupić chłodnice oleju. Wszystkie większe brykieciarki są wyposażone w układ chłodzenia oleju.

Hydrauliczny olej do pracy w temperaturze poniżej +5 °C

Standardowy olej w wszystkich maszynach przystosowany jest do pracy w warunkach otoczenia do +5 °C. Przy niskich temperaturach olej gęstnieje na tyle, że może to spowodować uszkodzenie pompy lub uszczelnień hydraulicznych jak również tłoki cylindrów hydraulicznych. Jeśli brykieciarka będzie pracować w niższych temperaturach należy zakupić specjalny olej do temperatur od +5 °C do -20 °C. Olej ten umożliwia bezpieczną pracę w tych warunkach

kryty

Osłony do pracy brykieciarki na zewnątrz

Jeżeli twoja brykieciarka będzie podłączona do układu ssania i wentylatorów które są zainstalowane na zewnątrz budynków gdzie może się dostać wilgoć woda itd. To mamy do Ciebie specjalne obudowy które chronią twoją maszynę,w szczególności przed wilgocią. Jeśli woda dostanie się do komory prasowania to może dojść do uszkodzenia tulei tłoczącej nie wspominając o instalacji elektrycznej.

tlumic-brikstar tlumic-magnum

Tłumik drgań i dodatkowe chłodzenie-utrwalanie brykietu.

Tłumik drgań stosuje się na wyjściu brykietu z tulei aby wychodzący brykiet który zawiera większą ilość żywicy nie wpadał w drgania i tym samym nie rozpadał się w skutek drgań i wibracji.

Tłumik stosuje się również w przypadku brykietów ze słomy w celu zwiększenia trwałości i twardości brykietu a co za tym idzie jakości brykietu.Do każdego typu maszyny stosuje się inny rodzaj tłumika.

sklopne-rameno-1 sklopne-rameno-2

Ruchome ramiona dla zbiorników o pojemności 3m3

Zbiornika o pojemności 3 m3 są wyposażone w składane ramiona rotora. Ramiona te w odpowiednio ciężkim materiale chowają się pod stożek rotora w celu zmniejszenia oporów toczenia a co za ty idzie zmniejszenia poboru prądu. Po zmniejszeniu oporów ramiona zostają wypchnięte prze sprężyny do pozycji wyjściowej

chlazeni-raznice

Chłodzenie tuleii

Podczas formowania brykietu w wyniku tarcia wytwarza się temperatura która rozgrzewa tuleje temperatura ta ma wpływ na różnego rodzaju materiał z którego formuje się brykiet dlatego aby wszystkie brykiety miały taką samą wysoką jakość stosuje się chłodzenie tulei,które utrzymuje ja w jednakowej stałej temperaturze. Szczególnie przydatne przy brykietowaniu różnego rodzaju zbóż.

Dane techniczne

Brykieciarka BrikStar MAGNUM

Typ Wydajność kg/hod +-10% Zainstalowana moc elektryczna Waga z zasobnikiem
2 m3 Typ-16
BRIKsTAR MAGNUM 300 250-500 26,5 kW 3060 kg

Warunki techniczne i operacyjne

Dopuszczalne wilgotności materiału wejściowego 8-15 %
Średnia gęstości brykietu 900 – 1100 kg/m3
Maksymalne ciśnienie robocze 240 bar (24MP)
Maksymalna temperatura pracy 60 °C
Temperatura otoczenia pracy +5 do +35 °C

Parametry techniczne

Napięcia zasilania urządzenia 400 V
Napięcie sterujące 24 V
Stopień zabezpieczenia IP54
Poziom hałasu 77 dB
Czas pracy maszyny 3 zmiany/24h

Wymiary brykieciarki

Prostokątny zasobnik z dwoma nożami wygarniającymi.

Zbiornik Długość Szerokość Wysokość Wielkość zasobnika
2 m3 Rysunek 2.290 2.610 1.400 1.610
16 Rysunek 1730 2000 1300 1660
19 Rysunek 2010 2260 1300 1920